Un simbol tricolor l-a supărat pe Dumitru Dragomir: “I-am adresat și o insultă”

România a debutat cu dreptul la Campionatul European și a câștigat cu un categoric 3-0 în fața Ucrainei, iar în prezent este marea favorită din Grupa E pentru calificarea în optimile de finală ale competiției, chiar dacă mai sunt două meciuri în faza grupelor, cu Belgia și Slovacia.

Dumitru Dragomir, fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, s-a arătat impresionat de evoluția ”tricolorilor”, dar înainte de meci a fost enervat la culme de unul dintre titularii lui Edi Iordănescu.

Noul look al lui Andrei Rațiu nu a fost deloc pe placul lui Dumitru Dragomir, dar a trecut cu vederea acest aspect după evoluția sa solidă din meciul cu Ucraina.

Programul meciurilor României la EURO 2024:
– 17 iunie (Munchen), România – Ucraina 3-0 (Nicolae Stanciu, Răzvan Marin, Denis Drăguș)
– 22 iunie, ora 22:00: Belgia – România (Koln)
– 26 iunie, ora 19:00: Slovacia – România (Frankfurt).

Campionatul European din Germania 2024 se dispută în perioada 14 iunie – 14 iulie și este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO. Cele mai importante faze vor putea fi revăzute pe site-ul SPORT.RO.