Transferul surpriză al lui Gheorghe Vali a debutat la formația sa nouă! Partidă plină de acțiune: reușite, tragere în bara transversală și raterea unui penalty

Poli Iași, antrenată de Tony, a fost învinsă de echipa ŢSKA Sofia cu scorul de 2-1 într-un meci amical desfășurat în Bulgaria. Nicolas Samayoa a înscris pentru Poli Iași în minutul 75, în timp ce Phaeton și Nikolov au marcat pentru ŢSKA Sofia în minutele 39 și 67.

Echipa utilizată de Tony în acest amical a fost următoarea pentru Poli Iași: Fernandez – Todoroski (Tănase 75), Fl. Ilie (Soares 46), Samayoa, Ispas (Atanaskoski 46), Marchioni (Ciobanu 80), Bordeianu (Itu 65), Roman, Ştefanovici (Luca 65), Tailson (V. Gheorghe 67), Teixeira (V. Ilie 82).

În debutul meciului, Alin Roman a lovit bara în minutul 6, iar Jesus Fernandez a apărat o lovitură de la 11 metri în minutul 13. De asemenea, în echipa Poli Iași a evoluat și Vali Gheorghe, fostul jucător de la FCSB și ultima dată la U Cluj, care a sosit în cantonament vineri.

Informații furnizate de FC Politehnica Iași.